امروز جمعه 06 شهریور 1394      صفحه اصلي | درباره ما | تماس با ما | ثبت فيد | گزارش تخلف | تبليغات


cloob24.com     
طرح شهاب
    

پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان: پيش از تاسيس بنياد ملي نخبگان، دانش‌آموز داراي استعداد برتر، تنها به فرد موفق در رقابت‌هاي تحصيلي گفته مي‌شد که بتواند به مراکز خاص مانند مدارس تيزهوشان راه يابد که اين نوع نگرش، منجر به ايجاد محدوديت براي عموم دانش‌آموزان مي‎شد. مطابق با سياست‌هاي نوين اتخاذشده در بنياد ملي نخبگان، دانش‌آموز داراي استعداد برتر، صرفا فرد درسخوان و باهوش نيست، بلکه دانش‌آموزي است که توانايي برجسته‌اي در حوزه‌هاي مختلف استعدادي از خود بروز دهد و از خلاقيت و پشتکار نيز بهره‌مند باشد

«شناسايي و هدايت استعدادهاي برتر» (شهاب) که مهم‌ترين طرح شناسايي مستعدان در عرصه آموزش عمومي است، در تاريخ 25/11/1386 به تصويب هيئت امناي بنياد رسيد. پس از آن «شوراي راهبري طرح شهاب» با مسئوليت راهبري و نظارت در بنياد و «ستاد مرکزي اجرايي طرح شهاب» با مسئوليت اجرايي‌سازي طرح در وزارت آموزش و پرورش تشکيل شد.

هدف از تصويب و اجراي طرح، شناسايي و هدايت آموزشي، تربيتي و معنوي مستعدان از دوره ابتدايي تا پايان دوره متوسطه با سازوکار مناسب است تا هويت ديني و ملي افراد تقويت شده و احساس مسئوليت نسبت به ايفاي نقش سازنده در کشور براي آنان حاصل شود.

 

اجراي طرح

—اولين مرحله طرح در سال تحصيلي 92-1391 به صورت آزمايشي در هفت استان آذربايجان شرقي، اصفهان، البرز، خراسان جنوبي، خراسان شمالي، کرمانشاه و هرمزگان، براي هفت درصد دانش‎آموزان (39384 دانش‎آموز) در ‎پايه چهارم و پنجم ابتدايي، دوم و سوم راهنمايي و اول، دوم و سوم متوسطه اجرا شده است.

—دومين مرحله طرح نيز در سال تحصيلي 94- 1393 با انتخاب دانش‌آموزان پايه چهارم ابتدايي تمامي استان‎هاي کشور (يک منطقه از هر استان) اجرا مي‌شود.

 

فرايند شناسايي و هدايت دانشآموزان پايه چهارم ابتدايي

با توجه به تغييرات طبيعي ناشي از رشد شخصيت، استعدادها و توانايي‌هاي کودکان و اجراي کنوني طرح براي پايه چهارم ابتدايي، هدف اصلي اين اجرا، شناسايي حوزه‌هاي استعدادي دانش‌آموزان اين پايه تحصيلي و هم‌چنين هدايت لحاظ‌شده به صورت عمومي و براي همه آن‌هاست. براي دست‌يابي به اين هدف، نبايد هيچ‌گونه جداسازي در کلاس درس و امتياز مادي و تحصيلي ويژه‌اي براي هيچ‌يک از آن‌ها صورت گيرد.

فرايند شناسايي براي دانش‌آموزان پايه چهارم ابتدايي، داراي چند مرحله است. ابتدا مجريان طرح، شامل مديران استان‌ها، معلمان، مشاوران، معاونان و مديران مدارس بر اساس متون علمي - آموزشي تدوين‌شده دوره‌هاي آموزشي مورد نياز را مي‌گذرانند. سپس بازبينه‌هاي (چک‌ليست) شناسايي استعدادها در هشت حوزه استعداد کلامي، رياضي، هنري، فضايي، حرکتي، اجتماعي، علوم‌تجربي و فرهنگ ديني توسط معلمان آموزش‌ديده تکميل و به مدير مدرسه ارائه مي‌شود و براي هدايت عمومي دانش‎آموزان و اولياي آن‌ها مورد بررسي و تحليل قرار مي‌گيرد و گزارش تحليلي آماري دقيقي از طرف مدرسه به اداره آموزش و پرورش شهرستان ارسال مي‌شود. هم‌چنين همه مستندات در پرونده سوابق تحصيلي فرد به صورت منظم بايگاني و نگه‌داري مي‌شود.

اقدامات مورد نياز براي فرايند هدايت دانش‌آموزان پايه چهارم ابتدايي توسط آموزگار در کلاس شامل استفاده از روش‎هاي متنوع، گروهي و تشويقي در تدريس، بازديدهاي علمي، آگاهي‎بخشي به والدين در زمينه استعدادهاي شناسايي‌شده، توجه عمومي به همه دانش‎آموزان و توجه نامحسوس و غيرمستقيم و به دور از هر گونه برچسب‌زني به دانش‎آموز خاص و... است.

اقدامات مورد نياز در سطح مدرسه براساس فراواني استعدادهاي شناسايي‌شده است که شامل تشکيل کلاس‎هاي فوق‌برنامه و دعوت از صاحب‌نظران، فعاليت‎هاي برون‌مدرسه‎اي مانند ايجاد زمينه حضور دانش‎آموزان در بازديدهاي علمي، مسابقات و جشنواره‎ها، معرفي مراکز فعال، تهيه جزوات آموزشي و آموزش و توجيه خانواده‎ها و... است.

 


ویروس کامپیوتری چیست؟

3497488_158.jpg (600×302)

ویروس کامپیوتری چیست؟

ویروس های کامپیوتری برنامه هایی هستند که مشابه ویروس های بیولوژیک گسترش یافته و پس از وارد شدن به کامپیوتر اقدامات غیرمنتظره ای را انجام می دهند. با وجودی که همه ویروس ها خطرناک نیستند، ولی بسیاری از آنها با هدف تخریب انواع مشخصی از فایل ها، برنامه های کاربردی و یا سیستم های عامل نوشته شده اند.ویروس های کامپیوتری برنامه هایی هستند که مشابه ویروس های بیولوژیک گسترش یافته و پس از وارد شدن به کامپیوتر اقدامات غیرمنتظره ای را انجام می دهند. با وجودی که همه ویروس ها خطرناک نیستند، ولی بسیاری از آنها با هدف تخریب انواع مشخصی از فایل ها، برنامه های کاربردی و یا سیستم های عامل نوشته شده اند.

 .ویروس ها هم مشابه همه برنامه های دیگر از منابع سیستم مانند حافظه و فضای دیسک سخت، توان پردازنده مرکزی و سایر منابع بهره می گیرند و می توانند اعمال خطرناکی را انجام دهند به عنوان مثال فایل های روی دیسک را پاک کرده و یا کل دیسک سخت را فرمت کنند. همچنین یک ویروس می تواند مجوز دسترسی به دستگاه را از طریق شبکه و بدون احراز هویت فراهم آورد.
 
برای خواندن بقیه ی مطلب به ادامه ی مطلب بروید:

يك جوان نورس امير مكه مى‏شود

 

بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيم

 

پس از فتح مكه طولى نكشيد كه جنگ حنين پيش آمد ناچار بايد رسول اكرم صلى‏الله عليه و آله و سربازانش از مكه خارج شوند و به جبهه جنگ بروند لازم بود براى تنظيم امور ادارى آن شهر كه به تازگى از دست مشركين خارج شده فرماندار لايق و مدبرى تعيين شود كه در كمال شايستگى به كارهاى مردم رسيدگى كند و بعلاوه از بى‏نظمى‏هايى كه ممكن است دشمنان بوجود آورند جلوگيرى نمايد پيشواى اسلام در بين آنها يعنى در ميان تمام مسلمين جوان بيست و يك ساله‏اى را بنام (عتاب بن اسيد) براى آن مقام بزرگ برگزيد و بنام وى فرمان صادر كرد.

عتاب ابن اسيد در آن روز سنش بيست و يكسال بود رسول اكرم صلى‏الله عليه و آله امر فرمود كه با مردم نماز بگذار عتاب ابن اسيد اول اميرى بود كه پس از فتح مكه اقامه نماز جماعت كرد.

پيغمبر اكرم صلى‏الله عليه و آله به عتاب ابن اسيد فرماندار برگزيده خود فرمود: آيا مى‏دانى تو را به چه مقامى گمارده‏ام و بر چه قومى فرمانروا كرده‏ام؟ تو را حاكم و امير اهل حرم خدا و ساكنين مكه معظمه نموده‏ام اگر بين مسلمين كسى را از تو شايسته‏تر مى‏شناختم حتما اين مقام را به وى محول مى‏كردم.

عتاب ابن اسيد روزى كه از طرف پيشواى بزرگ اسلام به مقام فرماندارى مكه برگزيده شد سنش در حدود بيست و يكسال بود انتصاب آن جوان به چنين مقام بزرگ باعث رنجش خاطر شديد رجال عرب و برزگان مكه شد زبان به شكايت و اعتراض گشودند و گفتند: رسول اكرم صلى‏الله عليه و آله دوست دارد ما را حقير و پست باشيم به همين جهت جوان نورسى را بر مشايخ عرب و بزرگان حرم امير و فرمانروا كرده است.

سخنان گله‏آميز مردم به سمع مبارك آن حضرت رسيد نامه مفصلى خطاب به مردم مكه نوشت و تاكيد كرد كه تمام مردم موظفند از عتاب ابن اسيد اطاعت نمايند و در پايان با جمله كوتاهى اعتراض بيجا بودن مردم را جواب داد

و لا يحتج محتج منكم فى مخالفته بصغر سنه فليس الاكبر هو الافضل بل الا فضل هو الاكبر

هيچ يك از شما عتاب را اساس اعتراض قرار ندهد زيرا كه بزرگى سن فضيلت و كمال معنوى انسان نيست بلكه ميزان بزرگى انسان فضيلت و كمال معنوى است‏(1)

 

1- ناسخ التواريخ ص 287


شفاعت ما به كسى كه نماز خود را سبك بشمارد نخواهد رسيد.
بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيم

 

ابو بصير گفت: خدمت ام حميده رسيدم كه به خاطر در گذشت‏ حضرت صادق علیه السلام به او تسليت بگويم، شروع به گريه كرد، من نيز از گريه او اشكم جارى شد. گفت: اگر امام را در هنگام شهادت ‏می دیدی، چيز عجيبى را مشاهده مي كردى. گفت: امام صادق چشم باز كرد و فرمود: بگویيد هر كس با من نسبت خويشاوندى دارد، بيايد. همه را جمع كرديم، نگاهى به آن ها نموده و فرمود: «ان شفاعتنا لا تنال مستخفا بالصلاة» شفاعت ما به كسى كه نماز خود را سبك بشمارد نخواهد رسيد.

(ثواب الاعمال ص 205)


آيا ميدانيد طبيب براي چه مطب باز ميكند؟
به نام خدا

حجت الاسلام معزي نقل ميكند : يك باردرايام طلبگي به مشهدرفته بودم ودرصحن رضوي قدم ميزدم وبه بارگاه امام مينگريستم اماداخل رواقها وروضه نمي رفتم .ناگهان دست مهرباني بر روي شانه هايم قرارگرفت وبالحن آرام فرمود:  حاج شيخ حسن ! چرا وارد نميشوي؟ نگاه كردم وديدم علامه طباطبايي است ، عرض كردم خجالت ميكشم با اين آشفتگي روحي برامام رضا واردشوم . من آلوده كجاوحرم پاك ايشان كجا ؟ آنگاه مرحوم علامه فرمود: طبيب براي چه مطب بازميكند ؟ براي اين كه بيماران به وي مراجعه كنند وبانسخه اوتندرستي خودرابيابند اين جاهم دارالشفاي آل محمد است . داخل شو كه امام رضا طبيب الاطباء است . 

  ميلاد طبيب دلها حضرت آقا علي بن موسي الرضا عليه السلام مبارك باد

عالم بزرگوار صاحب جامع السادات
بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيم

 

پس از آنكه ملا مهدى نراقى كتاب جامع السادات را در اخلاق نوشت و نسخه‏هايى از آن در مناطق مسلمان نشين پخش شد، نسخه‏اى از آن كتاب بدست بزرگ مرد شيعه جامع كمالات و فضائل سيد مهدى بحرالعلوم كه در نجف اشرف محو علم و تقوى و زهد و عبادت و مرجعيت بود رسيد.

سيد از ديدن اين كتاب كه بهترين كتب اخلاقى بود بسيار خوشحال شد و آرزو كرد روزى به ديدار مولف آن موفق گردد ملا مهدى نراقى آرزو داشت و از خدا مى‏خواست كه زيارت امير المومنين و كربلا و كاظمين و سامرا به او نصيب شود خداوند روزى كرد وارد نجف شدند بر اساس رسوم تمام مراجع و علما و دانشمندان و طلاب از آن بزرگوار ديدن كردند و آنجناب به بازديد همه تشريف بردند.

تنها كسى كه از ايشان ديدن نكرد سيد بحر العلوم بود اهل نجف از اين واقعه دل زده شدند همه از هم مى‏پرسيدند علت اينكه بحر العلوم به ديدن ملا مهدى نراقى نرفت چه بود مرحوم نراقى احوال سيد را پرسيد و از خانه او نشانى خواست بعد فرمود: بر ما لازم است از اين مرد علم و عمل ديدن كنيم.

از اينكه نراقى مى‏خواست به ديدن بحر العلوم برود همه تعجب كردند آنجناب به منزل سيد رفت در آنجا جمعى از علما و طلاب حضور داشتند نراقى وارد شد مجلس همه ورود او را گرامى داشتند.

ولى بحر العلوم به نراقى توجهى نكرد و حتى از جهت احترام و ادب خوددارى كرد نراقى با رعايت دقت و موقعيت مجلس بدون اينكه خم به ابرو بياورد از سيد خداحافظى كرد و به خانه خود رفت قضيه بحرالعلوم با نراقى در نجف اشرف با اعجاب بسيار شديد علما و طلاب روبرو شد پس از چند روز كه از بازديد بحر العلوم خبرى نشد.

باز نراقى به ديدار او شتافت و سيد مثل مجلس اول شايد كمى سردتر با نراقى برخورد كرد مجلس دوم هم بدون اينكه در وجود نراقى اثر سوء بگذارد تمام شد باز هم سيد بحرالعلوم به بازديد نراقى نرفت سفر نراقى رو به پايان بود در روزهاى آخر سفر باز هم به ديدار سيد ميل كرد و براى بار سوم به زيارت بحرالعلوم شتافت چون وارد مجلس شد علما و طلاب ديدند كه بحرالعلوم با حال عجيب تا درب منزل به استقبال نراقى شتافت و آنجناب را چون بنده‏اى در برابر مولاى در آغوش گرفت و عجيب نسبت به آن حضرت رعايت ادب و احترام كرد و او را داخل منزل برد و در كمال خضوع از آن حضرت پذيرايى كرد پس از پايان مجلس سبب برخوردهاى اول و دوم را از بحرالعلوم برسيدن نراقى چه بود جواب داد و گفت: من كتاب با عظمت جامع السادات را مطالعه كردم و آن را در نوع خود بى‏نظير ديدم آرزو داشتم مولف آن را ببينم و او را آزمايش كنم كه آيا آنچه در آن كتاب در باب فضايل اخلاق نوشته و در خود او هست يا نه كه او را در آن مجلس امتحان كردم و ديدم از ايمان و اخلاق و حلم و تواضع و صبر بالايى بروردار است از اين جهت در مجلس سوم كمال احترام و ادب و خضوع را نسبت به وى مراعات كردم كه او مرد دين و پيكر اخلاق و مجسمه عمل صالح است‏(1)

قال على (عليه السلام): عليك بالتواضع فاله من اعظم العباده  (2)

امام امير المومنين على (عليه السلام) فرموده: بر شما باشد تواضع كه او بزرگ‏ترين عبادت است.

قرآن كريم در ميان خدمات رسول اكرم صلى‏الله عليه و آله از تواضع آن حضرت را تعريف مى‏فرمايد: بسكه اخلاق حضرت نيكو است مى‏فرمايد:

و انك لعلى خلق عظيم‏‏ به درستى كه تويى بر خلق عظي

 

1- عرفان اسلامى ج 10 ص 263

2- عرفان اسلامى ج 10 292

 


گفتگو با شماره یک کلش آف کلنز ایران

در دنیای کلش آف کلنز همه امیررضا را می شناسند. رکورددار تعداد کاپ در ایران است و همه کلش بازها آرزو می کنند جای او باشند. از امیررضا خواستیم تا با هم درباره این بازی و دنیای بزرگ این بازی حرف بزنیم. راستش را بخواهید، منتظر بودیم یک موجود عجیب و غریب ببینیم با موهای ژولیده و عینک ته استکانی که مدام در حال جویدن ناخنش است. او و دو برادرش، حمیدرضای 21 ساله و علیرضای 34 ساله، هیچ کدام عجیب و غریب نبودند. جوان های مرتبی که هر روز شبیه شان را در خیابان و دانشگاه و بازار می بینیم.

در ادامه مطلب این مصاحبه را ملاحظه نمایید ...

ادامه مطلب]]>
کلاهبرداری با اکانت بازی «کلش‌اف کلنز»

برای دانلود PDF صفحه حوادث این مطلب کلیک کنید

روزنامه شرق نوشت:در روزهای پایانی تیرماه، شکایتی از شهروندی اراکی درخصوص برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش به پلیس فتای استان مرکزی ارجاع شد.

شاکی که فردی ١٨ساله بود با حضور در پلیس فتا به کارآگاهان گفت: مدتی قبل آگهی فروش اکانت بازی کلش‌اف‌کلنز را در یک سایت مشاهده کردم و با توجه به علاقه‌ای که به بازی‌های اینترنتی دارم و قیمت پایینی که در این سایت اعلام شده بود، اقدام به خرید این اکانت کردم. پس از واریز اینترنتی مبلغ اعلامی از حساب کارت مادرم، ضمن اینکه اکانتی در اختیارم گذاشته نشد، بعد از گذشت چند ساعت مبلغ ٢٤ ‌میلیون ریال از حساب بانکی مادرم به صورت غیرمجاز برداشت شد.
پرونده با توجه به اظهارات شاکی، در اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و بررسی‌های تخصصی برای شناسایی عاملان این برداشت‌های غیرمجاز آغاز شد. کارآگاهان در کمتر از چهار ساعت، موفق شدند با اقدامات تخصصی، متهم اصلی پرونده را که نوجوانی ١٧ساله است، شناسایی کنند. سرگرد «مصطفی نوروزی»، رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این‌باره گفت: با اقدامات انجام‌شده، محل سکونت متهم اصلی در یکی از استان‌های همجوار مرکزی شناسایی شد و با هماهنگی دستگاه قضائی، متهم که نوجوانی ١٧ساله بود، دستگیر شد. وی اضافه کرد: ‌در بازجویی‌های اولیه متهم اعتراف کرد با همکاری یکی از بستگانش که نوجوانی ١٤ساله است، اقدام به طراحی این سایت و جعل درگاه بانکی کرده و افراد علاقه‌مند به این بازی را ترغیب به خرید اکانت بازی اینترنتی با قیمت پایین می‌کرد که با واردشدن آنها به این سایت، اطلاعات حساب بانکی‌شان را ثبت می‌کردند. نوروزی ادامه داد: با اعترافات متهم، همدست دیگر وی نیز دستگیر شد که در بررسی تخصصی تجهیزات یارانه‌ای آنان، ٣٠ فقره اطلاعات حساب بانکی از افراد مختلف به دست آمد. رئیس پلیس فتای استان مرکزی افزود: این دو نوجوان تاکنون از این طریق در حدود صد ‌میلیون ریال برداشت‌های غیرمجاز کرده بودند که تعدادی از مال‌باختگان شناسایی شده‌اند و تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد.

]]>
تجارب موفق

از همکاران گرامی خواهشمندم که این کتابچه الکترونیکی که حاصل تجارب معلمان در کلاس های درس است را ، مطالعه نمایند . روی عبارت کلیک کنید :

 

 

کتاب الکترونیکی مجموعه آثار منتخب همکاران شرکت کننده در جشنواره تجارب موفق مدارس در ارزشیابی توصیفی

 


«Positive Discipline in the classroom»
 

" مدیریت مطلوب کلاس را با تنبیه یا سختگیری و مقررات خشک، اشتباه نگیریم!انرژی خود را برای موارد مهمتر در کلاس صرف نمایید "

 

در این آدرس بخوانید :

 

راهبردهاي پيشگيرانه در كلاس، انضباط مثبت در کلاس درس

 

 


مكالمه رسول الله (ص) با يك جوان بيدار

 

بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيم

 

از اسحاق ابن عمار روايت شده گفت: شنيدم از حضرت صادق (عليه السلام) كه فرمود: حضرت رسول صلى‏الله عليه و آله نماز صبح را در مسجد با مردم به جاى آورد چشمش در مسجد بجوانى افتاد كه رنگش زرد و بدنش لاغر و چشمانش بگودى فرو رفته بود.

حضرت رسول اكرم صلى‏الله عليه و آله به او فرمود: چگونه صبح كردى؟ عرض كرد: با يقين، حضرت تعجب كرد و خوشحال شد از گفتارش و فرمود: براى هر يقينى حقيقتى است پس چيست علامت يقين تو؟ عرض كرد: همين يقين من است كه مرا به فكر آخرت انداخته و محزون كرده و در شب خواب ندارم و در روزهاى گرم تابستان مرا به روزه واداشته و مرا به دنيا و هرچه در او است بى‏رغبت نموده تا اينكه گويا نظر مى‏كنم به عرش خداى خودم در حاليكه برپا شده براى حساب و محشور شدند مخلوقات براى حساب و من هم در ميان آنها هستم مثل آنكه مى‏بينم اهل بهشت را در بهشت به ناز و نعمت مشغول هستند و گويا نظر مى‏كنم به اهل جهنم در حالتى كه در جهنم و در عذاب هستند گويا اينكه مى‏شنوم الان صداى آتش را با گوش خود.

پس رسول گرامى صلى‏الله عليه و آله به اصحابش فرمود: اين بنده‏اى است كه خدا قلبش را با ايمان نورانى كرده بعد از آن فرمودند: ثابت باش بر اين يقينى كه دارى.

جوان عرض كرد: يا رسول الله صلى‏الله عليه و آله دعا بفرماييد كه خدا شهادت را به من روزى فرمايد پس حضرت دعا كرد پس طولى نكشيد در بعضى از جنگهاى حضرت رفت و شهيد شد و دهمين نفر بود كه شهادت نصيب او شد(1)

يكى از نشانه‏هاى ايمان نخوردن ربا و رشوه است، رشوه آن است كه انسان چيزى را از كسى بگيرد حق ديگرى را به او واگذار نمايد يا پولى را به كسى بدهد و بگويد در هر ماه اينقدر بدهيد بدون آنكه آن گيرنده تجارت كند و قرار داد كند مقدارى از سود پول به من بدهيد بلى اگر خودش چيزى بدهد به مستحبات هم عمل كرده بنابراين شخص با ايمان دور است از خوردن پولهايى كه پيش شارع مقدس امضاء نشده است اگر كسى مقدار مشخص شده را بدهد كسى و قرارداد كند پول از من كار از شما منافع آن را نصف براى من يا كمتر و يا بيشتر خلاصه طبق قرار داد عمل شود اين تجارت صحيح است و شرعى، داستانى را توجه فرماييد.

 

1- اصول كافى ج 2 ص 53


آغاز مهلت درخواست مهمان و تغییر رشته پیام نور در نیمسال اول ۹۵-۹۴

مهلت ثبت درخواست مهمان ، انتقال و تغییر رشته برای نیمسال اول ۹۵-۹۴ دانشگاه پیام نور از امروز آغاز شد

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com براساس آنچه که در تقویم آموزشی سال تحصیلی ۹۵-۹۴ دانشگاه پیام نور آمده است (تقویم آموزشی اینجا) مهلت ثبت در خواست مهمان موقت ، مهمان دائم ، انتقال ، تغییر رشته و تغییر گرایش در نیمسال اول از امروز یکشنبه ۱ شهریور آغاز و تا ۱۵ شهریور ۹۴ ادامه خواهد داشت

نحوه درخواست تغییر رشته :
برای درخواست تغییر رشته باید به صورت حضوری به دانشگاه خود مراجعه کنید
شرایط تغییر رشته پیام نور را می توانید اینجا بخوانید کلیک کنید

نحوه درخواست مهمان دائم :
برای ارائه درخواست مهمان دائم (مهمان تا پایان تحصیل) و یا انتقال باید به صورت حضوری درخواست کتبی به دانشگاه مبدا ارائه دهید

نحوه درخواست مهمان موقت :
برای ارائه درخواست مهمان موقت (مهمان برای یک ترم) به دو شکل حضوری و غیر حضوری می شود عمل کرد که هر یک از دانشگاه های پیام نور به شیوه خود عمل می کند پس بهتر است قبل از انجام هر کاری از دانشگاه خود سوال کنید که حضوری و یا به صورت غیر حضوری در سیستم گلستان باید درخواست بدهید در روش غیر حضوری با مراجعه به سیستم گلستان پیام نور به آدرس reg.pnu.ac.ir و بعد از ورود به سیستم گلستان از مسیر : آموزش ->دانشجو->درخواست ها->تقاضای انتقال و مهمان->تقاضای انتقال به صورت مهمان در واحدها و مراکز داخلی نسبت به ثبت در خواست خود اقدام کنید
آموزش تصویری نحوه درخواست مهمان در سیستم گلستان کلیک کنید

اخطار : اگر از روش دوم درخواست مهمان در سیستم گلستان استفاده کنید توجه داشته باشید تا زمانی که درخواست مهمانی شما توسط مبدا (دانشگاه خودتان) و مقصد (دانشگاه مهمان) بررسی نشود امکان انتخاب واحد برای ترم مهر را نخواهید داشت پس بهتر است پس از ثبت درخواست مهمان در سیستم گلستان ابتدا از مبدا بخواهید در سیستم درخواست شما را بررسی کند و اگر موافقت شد از مقصد بخواهید درخواست مهمان شما را بررسی کند

افزایش شهریه دانشجویان مهمان : دانشجویان پیام نور توجه داشته باشند در صورتی که اقدام به درخواست مهمان کنند شهریه آنها افزایش پیدا خواهد
شهریه دانشجویان مهمان چقدر افزایش پیدا میکند کلیک کنید

 


زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور

ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصیلی ۹۵-۹۴ دانشگاه پیام نور از ۱۴ شهریور آغاز می شود

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com براساس آنچه که در تقویم آموزشی سال تحصیلی ۹۵-۹۴ دانشگاه پیام نور آمده است (اینجا) زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول از ۱۴ شهریور ماه آغاز و تا ۲۴ شهریور ۹۴ ادامه خواهد داشت.
دانشجویان پیام نور برای ثبت نام و انتخاب واحد همانند نیمسال های گذشته باید با مراجعه به سیستم گلستان پیام نور به آدرس reg.pnu.ac.ir و از مسیر "ثبت نام –> عملیات ثبت نام –> ثبت نام اصلی" نسبت به انتخاب واحد خود اقدام کنند.
توجه داشته باشید:
هر دانشجو در زمان مشخص به خود امکان انتخاب واحد خواهد داشت یعنی ممکن است برخی از دانشجویان در روزهای اول نوبت انتخاب واحد آنها باشد و برخی در روزهای بعد از شروع انتخاب واحد مهلت داشته باشند تا انتخاب واحد کنند
شروع کلاس ها :
شروع تشکیل کلاس های ترم اول پیام نور از تاریخ ۲۴ شهریور می باشد که ممکن است در برخی مراکز این تاریخ متفاوت باشد.
مهمان و تغییر رشته :
مهلت ارائه درخواست مهمان موقت یا دائم شدن دانشجویان و تغییر رشته و تایید توسط مراکز مبدا و مقصد برای نیمسال اول سال تحصیلی۹۳-۹۲ از ۱ شهریور تا ۱۵ شهریور ۹۴ اعلام شده است.( اینجا را بخوانید )
حذف و اضافه :
حذف و اضافه در این نیمسال از ۱۳ مهر آغاز و تا ۲۰ مهر می باشد
ورودی های جدید :
ثبت نام ورودی های جدید کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام آنها از ۸ شهریور آغاز می شود اطلاعات تکمیلی به زودی اعلام خواهد شد
ثبت نام ورودی های جدید دکترا پیام نور ثبت نام آنها از ۵ شهریور آغاز می شود (اینجا را بخوانید)
تاریخ امتحانات :
تاریخ امتحانات نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور از ۱ دیماه تا ۲۸ دیماه ۹۴ می باشد

 


دانلود بازی Clash Of Clans

clashofclans7_156_10

آپدیت 2 شهریور 1394

باز هم آپدیت جدید بازی کلش آف کلنز را گذاشته ایم! که اگر در اجرای بازی مشکلی دارید و یا اینکه بازی روی بلواستکس مشکل دارد این ورژن را نصب کنید ، حتما در مطلب قبلی که در تاریخ 19 تیر ماه 1394 در سایت منتشر شد ورژن 7.156.5  را دریافت کرده اید ، ولی آن ورژن گویا دارای باگ هایی بود که در این نسخه که گذاشته ایم رفع شده است ،اگر در اجرای بازی مشکلاتی دارید هم با این نسخه مشکلتان حل خواهد شد ، همچنین ورژن 7.156.4 را در مطلب قبلی در تاریخ 12 تیر گذاشتیم که باز هم گویا مشکلاتی داشت و این ورژن 7.156.10 آخرین ورژن بازی است که سوپرسل منتشر کرده است و بهتر است برای اینکه مشکلی برایتان پیش نیاید ورژن جدید را دانلود و نصب کنید . 

برای دانلود کلش آف کلنز جدید ورژن 7.156.10 به ادامه مطلب مراجعه نمایید ...

ادامه مطلب
صفحه بعد »
تمام محتوای این سایت گردآوری شده سیستم فیدخوان سایت می باشد و هیچ مسئولیتی در قبال نوشته های آن متوجه سایت نمی باشد.
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت برای گردآورنده آن محفوظ می باشد.