امروز چهارشنبه 09 فروردین 1402
0

امنیت اطلاعات در شبکه دوربین مداربسته 

از جمله موارد مهم در دوربین های مداربسته امنیت اطلاعات در شبکه دوربین مداربسته است , انواع دوربین مداربسته بر اساس سیستم و عملکردی که دارند مناسب برای نصب در محلی هستند اما در ارگان های مهم و حساس امنیت اطلاعات بسیار اهمیت دارد از این رو به هنگام نصب دوربین مداربسته بایستی به نوع آن توجه کرد , دوربین مداربسته تحت شبکه با حداکثر امنیت می توانند مانع از سرقت اطلاعات و داده ها در دوربین های مداربسته شوند.

نکات مهم در امنیت اطلاعات در شبکه دوربین مداربسته

پس از آنکه تمام موارد ایمنی و امنیتی برای نصب و راه اندازی سیستم مدار بسته اجرا شد، نوبت به ایجاد امنیت در تصویربرداری و ذخیره آن ها می رسد.

محلی که برای قرار دادن مانیتور کنترل تصاویر در نظر گرفته می شود، باید یک محل اختصاصی باشد، به گونه ای که افراد متفرقه نتوانند به راحتی به آن محل وارد و یا از آن خارج شوند. در واقع امنیت حریم محل مانیتورینگ دوربین باید به طور کامل فرآهم شود.

تمام رمزهای عبور و کدهای نصب که توسط متخصصان نصب دوربین مدار بسته ، در سیستم وارد شده اند را باید بلافاصله پس از راه اندازی سیستم، تغییر داد. به این ترتیب از ورود سایر افراد به بخش نظارتی نرم افزاری دوربین جلوگیری خواهد شد.

برای دستیابی به تمام تصاویری که در بازه های زمانی مختلف توسط دوربین ثبت می شوند، همیشه باید فضای هارد دیسک کنترل شود. به محض پر شدن حافظه هارد، باید تصاویر به محل دیگر منتقل شده و هارد دیسک تخلیه شود.

به طور کلی باید گفت برای تأمین امنیت دوربین مدار بسته، تمام موارد از ابتدای مرحله خرید دوربین مداربسته تا انتهای آن که راه اندازی دوربین مدار بسته است، بهتر است به صورت تیمی و گروهی اجرا شود. به این معنا که بهتر است مشاوره خرید، نصب و راه اندازی، تنظیمات دوربین، ذخیره اطلاعات و از همه مهم تر، پشتیبانی دوربین مدار بسته توسط گروهی از افراد متخصص دراین زمینه انجام شود. در این حالت است که امنیت و ایمنی برای دوربین مدار بسته به صورت کامل تضمین می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
0

چگونه میزان دید در شب دوربین مداربسته را افزایش دهیم

دید در شب دوربین های مداربسته از اهمیت زیادی برخوردار است , دوربین های مداربسته با هدف برقراری امنیت و کنترل اوضاع در هنگام شب به کار برده می شوند بنابراین بایستی دید خوبی داشته باشند.

برای خرید دوربین مداربسته این نکته را فراموش نکنید و از فروشنده بخواهید درمورد دید در شب دوربین مورد نظرتان برایتان توضیح دهد , اگر می خواهید دوربینی باکیفیت داشته باشید که تمامی جزئیات را در شب به خوبی نمایش دهد کمی بیش تر برای دوربین و تجهیزات آن هزینه صرف کنید.

زمانی که می خواهیم از نور IR استفاده کنیم، 2 گزینه جلو پای ماست. یکی استفاده از دوربین مدار بسته ای با ال ای دیهای داخلی IR است و دیگری استفاده از پروژکتورهای نور IR است که در نزدیکی یا کنار دوربین مدار بسته بصورت مجزا بکار گرفته می شوند. در گذشته دوربینهای مدار بسته تحت شبکه بسیار معدودی دارای ال ای دی های IR بودند و اغلب با خرید دوربینهای مدار بسته تحت شبکه (IP) کاربر مجبور به خرید پروژکتور IR مجزا بودند. امروزه تقریبا اغلب دوربینهای مدار بسته تحت شبکه از ال ای دی داخلی دید در شب بهره می برند.

مزایای استفاده از دوربینهای مدار بسته با سیستم نور IR داخلی:

قیمت کمتر: تقریبا اغلب دوربینهای مدار بسته ارزان قیمت به سیستم نور IR مجهزند و باعث می شود خرید دوربین مدار بسته دید در شب ارزان قیمت بصرفه تر و بسیار ارزانتر از خرید دوربین مدار بسته غیر IR با یک پروژکتور مجزا خواهد شد.

نصب آسانتر: بخاطر بکار رفتن سیستم نور IR در داخل بدنه دوربین مدار بسته هیچ تجهیزات و تمهیدات ویژه ای نباید در نظر گرفته شود و عملا با نصب دوربین مدار بسته، سیستم نور هم راه افتاده است!

سیستم برق رسانی ساده: دوربین مدار بسته IR براحتی با استاندارد 802.3af (PoE) انرژی کامل را دریافت می کند و در شرایط بهتر از استاندارد 802.3at با انرژی بالاتر کار می کند. پروژکتورهای نور IR مجزا اغلب نیاز به آداپتور دوربین مدار بسته، PoE یا حتی سیستم برقرسانی مجزایی خواهند داشت.

قابلیتهای پیشرفته: دوربینهای مدار بسته پیشرفته و جدید از سیستمهای نور IR هوشمند یا تطبیق پذیر استفاده می کنند که بصورت هوشمند و خودکار شدت نور را تغییر می دهند و معمولا این قابلیت در پروژکتورهای نور مجزا وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
0

خرید دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته به دلیل انواع متنوعی که دارند دارای قیمت ها و هم چنین انواع متفاوتی هستند , قیمت انواع دوربین مدار بسته بر اساس نوع تجهیزات و قابلیت هایی که دارند تعیین می شوند. 

قیمت انواع دوربین مداربسته برای منزل با قیمت دوربین مدار بسته مخفی متفاوت است و قابلیت هایی چون دید در شب و زوم و.. نیز در این باره تاثیرگذار اند.

دوربین های مداربسته را می توان بهترین سیستم ها و تجهیزات کنترل و نظارت بر عملکرد افراد تلقی کرد که از بسیاری جرایم جلوگیری می کنند.

خرید انواع دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته دو نوع کلی آنالوگ و آی‌پی هستند که هر دو به انواع زیر تقسیم بندی می شود:

دوربین‌های مداربسته بر اساس شکل ظاهری و نوع کاربرد نامگذاری می شوند.

• دوربین مداربسته پینهول:دوربین مداربسته پینهول یا مینیاتوری دوربین مداربسته‌های کوچکی هستند و از نوع دوربین‌های مداربسته مخفی‌اند. به این دوربین مداربسته‌ها سوزنی هم گفته می شود.

•  دوربین مداربسته دام(Dome):اصطلاح دام(Dome) به معنای گنبد است.همانطور که از معنای این دوربین مداربسته‌ها واضح است اصطلاح دام به شکل بدنه این نوع از دوربین‌های مداربسته دلالت دارد.

•  دوربین مداربسته باکس(Box):اصطلاح باکس(Box) به معنای جعبه است.دوربین مداربسته‌های باکس دوربین مداربسته‌هایی با بدنه معمولا مستطیلی شکل و پلاستیکی هستند که لنز آنها به صورت جدا بر روی دوربین مداربسته نصب می شود.

• دوربین مداربسته بولت(Bullet):اصطلاح بولت(Bullet)به معنای گلوله است.دوربین مداربسته‌های بولت دوربین مداربسته‌هایی با یدنه معمولا استوانه‌ای شکل و عموما فلزی هستند.

• دوربین مداربسته اسپید دام(Speed dome):دوربین مداربسته‌های گردان را با نام‌های متفاوتی میشناسند بعضی از این نام‌ها عبارتند از Fast dome,Speed dome,PTZ

• دوربین مداربسته حرارتی(Thermal):دوربین مداربسته‌های حرارتی یا گرمایی(Thermal)نوعی از دوربین‌های مداربسته هستند که تصاویر خود را به جای نور با توجه به شکل حرارتی محیط می سازند.

همچنین دوربین‌های مداربسته از نظر انتقال تصاویر به دو نوع بی سیم و با سیم تقسیم بندی می شوند.

مشخصه های فنی

•  سنسور تصویر برداری

•  رزولوشن

• سرعت شاتر

• دید در شب: اصطلاح IR مخفف واژه (Infrared) به معنای طیف مادون قرمز است. دوربین مداربسته‌های دید در شب (IR) از طریق استفاده از LED های مادون قرمز محیط اطراف خود را روشن کرده و امکان تصویر برداری در شب را فراهم می کند.

• (Wide Dynamic Range (WDR

• لنز

•  استاندارد (ingress Protection (IP

• استاندارد (IK)

نحوه ثبت نام در نمایشگاه ایپاس

در این نمایشگاه محصولات متعددی به نمایش گذاشته می شود تجهیزات کنترل ترافیک و تجهیزات حفاظت و امنیت از مهم ترین آن ها هستند و می توان گفت دوربین های مداربسته مهم ترین این تجهیزات.

دوربین های مداربسته در انواع و مدل های مختلفی به جهت رصد افراد و وسایل نقلیه در سطح شهرها نصب و کنترل می گردند. این نوع دوربین ها روی لباس مامورین نیز تعبیه شده تا رفتارها و عکس العمل های خلافکاران در تحت نظر گرفته شود.

برای آگاهی از نحوه ثبت نام در نمایشگاه ایپاس می توانید به سایت این نمایشگاه مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
0

پک دوربین مداربسته ارزان 

دوربین های مداربسته را می توان به صورت یک پک تهیه نمود , در پک دوربین مداربسته هرآنچه که برای نصب نیاز است قرار داده شده و شما می توانید با صرف هزینه ی کمتری دوربین مداربسته و تجهیزاتش را خریداری کنید. 

فروش پکیج دوربین مدار بسته امروزه با استقبال بیش تری مواجه شده است این امر به دلیل قیمت مناسب آن هاست , اگر دوربین و تجهیزاتش را به صورت جداگانه تهیه نمایید حتما باید قیمت بیش تری بپردازید.

پک آماده دوربین مدار بسته را می توان از نمایندگی های معتبر تهیه کرد , برای خرید دوربین مدار بسته ارزان و باکیفیت باید به شرکت سازنده و واردکننده ی آن دقت کنید.

پک دوربین مداربسته ارزان و با کیفیت

همه ما با ضرورت خرید و نصب دوربین مدار بسته در ساختمان ها آشنا هستیم. اقتصاد جهانی رو به پیشرفت است و همه صاحبان کسب و کار و همچنین مالکین ساختمان، به دنبال برقراری امنیت مالی و جانی برای خود هستند. هر هزینه ای که برای بالا بردن سطح ایمنی ساختمان اختصاص یابد، به صرفه است.

ضرر مالی و یا جانی که در اثر سهل انگاری اتفاق بیفتد، جبران ناپذیر خواهد بود. امروزه پک های دوربین مدار بسته با کیفیت و قیمت های متنوع، در بازار عرضه می شوند. 

قیمت پک دوربین مداربسته ارزان

هر چه قیمت پکیج دوربین مدار بسته ای بیشتر باشد، قابلیت ها، تجهیزات جانبی و تکنولوژی آن پیشرفته تر می شود. به طور مثال کیفیت تصویر و قابلیت های دوربین مدار بسته تحت شبکه، بیشتر از دوربین مداربسته آنالوگ است. البته ممکن است برخی از این قابلیت های پیشرفته دوربین های مدار بسته، ضرورتی برای شما نداشته باشد. به طور کلی هدف از خرید دوربین مدار بسته، در قیمت آن نقش عمده ای دارد.

لازم به ذکر است هر چه اتاق و فضاهای یک ساختمان بیشتر باشد، به منظور پوشش همه فضاهای موجود، تعداد دوربین مدار بسته بیشتری را لازم است. هر چه تعداد دوربین مداربسته موجود در پک بیشتر باشد، قیمت بیشتر می شود. دوربین هایی که قابلیت بزرگنمایی تصویر و چرخش را دارند، گران تر هستند ولی می توانند به جای چند دوربین مدار بسته معمولی، کاربرد داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
0

نصب یک سیستم مداربسته نیاز به رعایت اصول مهمی دارد که بواسطه آن بتوان کارایی دوربینهای مداربسته را افزایش داده و از سیستم نظارت تصویری نهایت بهره وری را برد. در ادامه به مهمترین نکات در نصب سیستم مدار بسته می پردازیم.

بررسی محیط و تهیه پلن نصب

قبل از انتخاب و خرید سیستم مداربسته باید نقشه و شرایط جغرافیایی محل نصب را به دقت بررسی نمایید تا بتوانید نوع و تعداد دوربینها و تجهیزات دیگر از جمله دستگاه ضبط، متراژ کابل،‌اتصالات و... را مشخص کنید. برای اینکار نیاز است از یک کارشناس نصب سیستم های مداربسته کمک بگیرید. با یک بازدید کارشناسانه و هوشمندانه می توان طوری جای نصب دوربینها را تعیین کرد که با کمترین هزینه و کمترین تعداد دوربین، حداکثر دید (پوشش تصویر) در محیط را داشت.

انتخاب مکان مناسب جهت نصب و رعایت اصول جانمایی دوربین های مداربسته

انتخاب محل نصب و استقرار دوربینهای مداربسته، ‌اولین و مهمترین عامل در بهبود کارایی و افزایش بهره وری یک سیستم مداربسته است. مکان نصب،‌ رعایت فاصله نصب دوربین از شیء مورد نظر، فاصله کانونی لنز دوربین، ارتفاع نصب، رزولوشن تصویر، میزان برد دوربینهای دید در شب، ‌در نظر گرفتن حرکت خورشید در طول روز و... از مهمترین اصول اولیه جهت نصب و راه اندازی سیستم مداربسته به شمار می رود.

آماده سازی ابزار آلات نصب

دریل،‌انواع پیچ گوشتی، سیم چین،‌پیچ و رولپلاگ، سیم لخت کن و دستگاه پرچ سوکت شبکه از مهمترین ابزار مورد نیاز جهت نصب سیستم مداربسته هستند که قبل از شروع عملیات نصب باید در دسترس باشند.

بستر سازی و کابل کشی مناسب

کابل کشی سیستم مداربسته،‌ مهمترین مرحله نصب و راه اندازی یک سیستم امنیتی است. شیوه و نوع کابل کشی بر کیفیت تصویر خروجی دوربین مداربسته موثر است. در صورت کابل کشی غیر اصولی و بدون کارشناسی، حتی استفاده از معروفترین برندهای جهانی نیز کیفیت مناسب تصویر به شما ارائه نمی کنند. لذا فارغ از نوع و مدل سیستم مداربسته، یک کابل کشی اصولی و قوی کیفیت تصویر مناسبی در اختیار شما قرار خواهد داد.

اتصالات تصویر

استفاده از اتصالات تصویر (فیش BNC، سوکت شبکه و...) با کیفیت و همچنین نصب  اصولی آن،‌ مهمترین عامل در دوام تصویر دوربین مداربسته و داشتن یک سیستم امن به لحاظ قطعی تصاویر است. بعبارت دیگر هرچه اتصالات تصویر با کیفیت بوده و بصورت اصولی نصب شوند، درصد قطعی تصاویر کاهش می یابد.

تست اولیه

قبل از شروع عملیات نصب، تمام تجهیزات شامل دوربینهای مداربسته،‌ دستگاه ضبط و نمایشگر را به هم متصل کرده و از صحت کارکرد آنها اطمینان حاصل کنید.

نصب دستگاه ضبط تصاویر

برای نصب و استقرار دستگاه DVR یا NVR باید یک محیط امن انتخاب کرد که از دسترس افراد متفرقه به دور باشد و از نظر شرایط محیطی (سرما و گرما،‌ گرد و غبار و...) نیز مناسب باشد. حتی الامکان باید فاصله DVR یا NVR از دوربینها طوری باشد که از مصرف متراژ کابل زیاد جلوگیری شود. در ضمن سعی کنید برای تغذیه برق دستگاه (بخصوص در صورت استفاده از تعداد زیاد ورودی تصویر و میزان حافظه بالا) از یک منبع تغذیه مناسب با آمپر بالا استفاده نمایید.

نصب اتصالات دوربین ها،‌ دستگاه ضبط و نمایشگر به هم

کابل انتقال تصویر به خروجی تصویر دوربین و ورودی تصویر دستگاه DVR یا NVR متصل می شود. فیش تغذیه برق نیز بصورت مشخص به ورودی برق دوربینها و دستگاه ضبط وصل می شود. در صورت استفاده از نمایشگر (مانیتور یا تلویزیون) می توان تصاویر را توسط کابل VGA، HDMI یا AV در نمایشگر مشاهده نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
0

انتخاب محل نصب و استقرار دوربینهای مداربسته، ‌اولین و مهمترین عامل در بهبود کارایی و افزایش بهره وری یک سیستم مداربسته است. برای انتخاب مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته به نکات زیر توجه نمایید.

¤ در مورد مکانهای مجاز نصب دوربینهای مداربسته قوانینی وجود دارد. قبل از نصب دوربین در محل های خاص حتماٌ از یک کارشناس سیستم های امنیتی راجع به این قوانین پرس و جو کنید. مثلاٌ نصب دوربین های مداربسته در نقاطی مانند حمام یا اتاق پرو باعث نقض حریم خصوصی افراد می شود و نصب در آن غیر مجاز است.

¤ دوربین مداربسته باید در ارتفاع مناسبی از کف قرار گیرد تا میدان دید مناسبی را داشته باشد و همچنین از دسترس افراد خرابکار و سارقان در امان باشد.

¤ محل نصب دوربین مداربسته باید دارای استحکام لازم باشد. همچنین دوربین باید به بهترین شکل پیچ و رولپلاگ شود تا از سرقت و یا سقوط در امان باشد.

¤ اگر قصد استفاده از دوربین های مداربسته در فضای بیرونی (Outdoor) را دارید،‌ حتماٌ‌ از دوربینهای مقاوم در برابر شرایط جوی همچون باد و باران و گرد و غبار  استفاده کنید. در صورت امکان بر روی دوربین یک سایه بان نیز نصب نمایید.

¤ موقعیت نصب دوربین مداربسته باید طوری باشد که لنز آن در برابر تابش مستقیم نورخورشید و یا نور شدید لامپها و چراغها و یا بازتاب آنها قرار نگیرد. تابش مستقیم نورهای شدید باعث کاهش کیفیت تصویر و باصطلاح کور شدن دوربین می شود.

¤ دقت کنید در محل نصب دوربین،‌مانعی در برابر دید آن وجود نداشته باشد.

¤ معمولاً گوشه ها و کنجهای ساختمانها و اماکن،‌بهترین محل برای نصب دوربینهای مداربسته هستند.

¤ حتی الامکان محل نصب دوربین باید نزدیک به پریز برق یا انواع دیگر منبع تغذیه باشد.

¤ محل نصب دوربین باید از روشنایی قابل قبولی برای تصویربرداری برخوردار باشد. برای نقاطی که روشنایی کمی دارند و یا برای تصویر برداری در شب،‌باید از دوربین های دارای حساسیت بالا و یا دارای ماژول دید در شب مناسب استفاده نمود.

¤ جهت محافظت از دوربینهای مداربسته در مناطق قابل اشتعال مانند صنایع پتروشیمی،‌تونلهای حفاری و انبارها استفاده از کاورهای محافظ ضد حریق و در مناطق مستعد صاعقه یا ایستگاههای برق فشاور قوی استفاده از میله های صاعقه گیر و سیم ارت توصیه می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
0

 انواع دوربین مداربسته

1- دوربین مداربسته گنبدی (Dome)

نام این دوربینها از شکل نیم دایره ای پایه ای که دوربین داخل آن قرار می گیرد، گرفته شده است. بدلیل اینکه این دوربینها بیشتر بر روی سقف نصب می شوند، به آنها دوربین سقفی نیز می گویند.

بیشترین کاربرد دوربینهای دام در نظارت و امنیت محیطهای داخلی (Indoor) است. البته با استفاده از کاورهای ضد آب و ضد ضربه، می توان از این دوربینها در فضاهای باز (Outdoor) نیز استفاده کرد.

شکل گنبدی دوربین دام، تشخیص جهت تصویر برداری دوربین را برای افراد غریبه سخت می کند و از این جهت گزینه ایده آلی برای ممانعت از اجرای جرم و سرقت می باشد.

2- دوربین مداربسته اسپید دام (Speed Dome)

نوع دیگری از دوربینهای دام است که امکان چرخش، گردش و زوم را دارد. این نوع دوربین می تواند فضایی گسترده‌تر را تحت پوشش قرار دهد.

3- دوربین مداربسته بولت (Bullet)

دوربین بولت یا بالت دارای شکل استوانه ای و مخروطی بوده و قابلیت نصب بر روی دیوار و سقف را دارد. از دوربینهای بولت می توان در فضاهای داخلی و بیرونی و برای دیدن فواصل طولانی استفاده کرد.

دوربینهای بولت معمولا تنظیمات گردش، چرخش و زوم را ندارند و برای ضبط تصاویر از یک مکان ثابت و منطقه خاص به کار می روند.

4- دوربین مداربسته صنعتی (Body Camera یا Box Camera)

این نوع دوربینها دارای ظاهری مستطیل شکل بوده و بدلیل دارا بودن قابلیت نصب انواع لنز، پایه و کاور بر روی آن، در تمامی محیطهای مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی درمورد استفاده قرار می گیرند.

قابلیت نصب و تعویض انواع لنز بر روی دوربینهای صنعتی باعث می شود که این نوع دوربینها کاربردهای متفاوتی داشته باشند.

5- دوربین مداربسته مینیاتوری یا سوزنی (Pin Hole)

این نوع دوربین دارای ابعاد کوچک و لنز ثابت بوده و قابلیت استفاده بعنوان دوربین مخفی را داراست. این دوربین می تواند از پشت یک سوراخ بسیار کوچک و بصورت مخفی، تصاویر را به ما ارائه دهد.

اکثر دوربینهای مینیاتوری کیفیت تصویر بالایی ندارند و بیشتر در محیطهای کوچک و دارای نور مناسب قرار می گیرند.

6- دوربین مداربسته گردان (PTZ)

دوربینهای PTZ مشابه دوربینهای اسپید دام هستند و دارای قابلیت‌های گردش در جهات مختلف و زوم کردن در یک زاویه خاص هستند.

از امکانات مهم این نوع دوربین، حرکت خودکار و زمانبندی شده بر روی نقاطی است که توسط اپراتور بر روی دوربین تنظیم می شود.

از دوربینهای مداربسته PTZ در مناطق حساس مانند کنترل ترافیک، سوله ها، فضاهای باز و... استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
0

از لحاظ هزینه معمولا دوربین های مداربسته  آنالوگ نسبت به دیجیتال مقرون به صرفه تر بوده و با پرداخت حدود 150000 تا 250000 تومان می توان تصویر قابل قبولی داشت.

در صورتی که برای داشتن همین تصویر در دوربین مداربسته دیجیتال باید 3تا4 برابر این هزینه را پرداخت کرد.

از لحاظ سیم کشی دوربین مداربسته  آنالوگ با کابل کواکسیال به دی وی آر متصل می شود در صورتیکه هر دوربین مداربسته دیجیتال دارای یک آی پی آدرس است و با  کابل cat6/cat5 با NVR در ارتباط است.

واحد سنجش کیفیت دوربین های آنالوگ تی وی لاین می باشد.

دوربین های مداربسته

دوربین مداربسته

در حال حاضر دوربین هایی با 700 تی وی لاین در بازار موجود می باشد.

کیفیت یک دوربین مداربسته دیجیتال با مقیاس مگا پیکسل سنجیده می شود.

هر یک از مدل های دیجیتال و یا آنالوگ دارای مدل چرخشی  یا همان speed dome و همچنین  مدل ثابت می باشد.

دوربین های ثابت هم دارای انواع و اقسام مختلف جهت نصب در فضاهای متنوع و با کارایی های متنوع در بازار موجود می باشد.

 مثلا:

دوربین های ثابت لنز سوزنی در ابعاد بسیار کوچک 3*3*1 سانتیمتر-  دوربین های دام ثابت fix dome- دوربین هایی که در چشم الکترونیک یا دیتکتور مخفی شده است.

دوربین های صنعتی و نیمه صنعتی دارای لنز های ثابت و اتو ایریز

این دوربین ها با قرار گرفتن در کاور در محیط های مسقف یا روباز نصب می گردد و با استفاده از کاور های ضد اب و دارای فن و هیتر و برف پاک کن براحتی در برف و باران تصاویر مطلوب ارائه خواهد داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
0

جهت مشاهده و راه اندازی سیستم دوربین مداربسته بایستی مراحل اولیه مورد نیاز برای این کار را انجام داد. برای این منظور، شما بایستی لوازم زیر را به همراه داشته باشید:

دوربین مداربسته

هارد دوربین مداربسته

فیش BNC

دستگاه DVR

کابل تصویر

آداپتور

در مرحله اول بایستی هارد مخصوص دوربین مداربسته را بر روی دستگاه سوار و سپس از اتصال، دستگاه را به توسط کابل برق، به برق وصل و روشن نمایید تا از صجت عملکرد دستکاه مطلع و از طرفی برای استفاده، هارد را باید فرمت نمایید. سپس یا استفاده از فیش BNC  و کابل تصویر RG59 موجود، یک کابل تست جهت تست و اتصال دوربین درست نماییم. مرجله آخر، اتصال آداپتور و کابل تصویر به دوربین می باشد. دوربین های سقفی، مادون قرمز، مینیاتوری و... دارای دو سیم خروجی و متصل به دوربین مییاشند که یکی از آنها فیش تصویر و دیگری فیش برق می باشد. آداپتور را از جعبه خارج و یک سر آن را به برق و سر دیگر آن که به صورت نری می باشد را به فیش مادگی دوربین متصل می کنیم تا تغذیه دوربین تامین و دوربین آماده به کار گردد. سپس کابل تستی را را که دو سر آن فیش BNCمی باشد، یک سر آن را به فیش نری دوربین وصل و دیگری را به یکی از کانالهای ورودی دستگاه DVR وصل می کنیم تا اتصال بین دستگاه و دوربین کامل گردد. حال پس از انجام این کارها، با تصال یک عدد ماینتور و یا تلویزیون به دستگاه که دستگاههای DVR امروزی قابلیت ساپورت این موارد را دارند، بایستی تصویر را مشاهده نماییم. در برخی از دوربینها مانند دوربین صنعتی، فیش برقی وجود ندارد، بلکه دو عدد پیچ موحود است که در زیر آنها علامتهای + و  - کشیده شده که این بدلیل این است که باید تعذیه مثبت به + و تغذیه - به منفی وصل گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
0

فیش BNC

جهت اتصال کابل تصویر به دوربین و یا دستگاه و انتقال تصویر، نیاز به به کانکتور جهت ایجا این ارتباط می باشد که از فیش های BNC پرسی و یا لحیمی در این مورد استفاده می گردد. جهت کار با فیشهای لحیمی نیاز به هویه وس یم لحیم می باشد ولی برای استفاده از فیشهای BN‍‍C، به دلیل وجود مغزی ماده و حلقه دور BNC، از آچار پرس BNC اسفاده می شود

کابل کواکسیال RG59

جهت انتقال تصویر و نمایش تصویر دوربین بر روی دستگاه، تلویزیون و هر وسیله دیگر، از کابلهای تصویر و یا کابهای کواکسیال RG59 استفاده می شود که دارای مقاومت 75 اهم می باشند، این کابلها دارای مغزی و شیلد می باشند که در بهترین حالت، مغزی مس یوده وشیلد نیز مس می باشد که هر چقدر تعداد شیلد کابل بیشتر باشد، به همان اندازه کیفیت و مسافت انتقالی نیز بیشتر می شود.

آچار پرس BNC

جهت اتصال مابین کابل RG59 و فیش BNC‌پرسی، از این نو آچارها استفاده  می گردد.

پلن

اولین قدم برای شروع به کار داشتن یک نقشه یا پلن از سیستم است. در هنگام مشخص کردن محل نصب دوربین‌ها به چندین نکته باید توجه داشته باشید. نصب دوربین در محیط‌های کم نور به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. در صورتی که می‌خواهید از یک دوربین دید در شب برای یک محیط تاریک استفاده کنید باید بدانید که این دوربین‌ها در محیط‌های تاریک تصویری سیاه و سفید خواهند داشت. هرگز دوربین را مستقیما در جهت نور خورشید و یا لامپ‌های پر نور نصب نکنید.

انتخاب محل مناسبی برای نصب دوربین کار آسانی نیست پس بی تفاوت از کنار آن نگذرید. گذشته از موقعیت نور در تصویر موقعیت و فاصله شی مورد نظر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در موقع خرید لنز (در صورتی که دوربین شما دارای لنز فیکس نباشد) متوجه انوع مختلفی از لنزها خواهید شد. در موقع انتخاب لنز به نور محل و فاصله شی توجه داشته باشید و فاصله کانونی لنز را انتخاب کنید. در یک محیط کوچک (حدود 50 متر) استفاده از لنز 3.6 مناسب خواهد بود. هر چه فاصله شی مورد نظر بیشتر شد باید فاصله کانونی لنز نیز بیشتر باشد. البته انتخاب لنز مناسب کار آسانی نیست و نیازمند کمی تجربه خواهد بود. راه دیگر برای این کار استفاده از لنزهای با قابلیت فوکوس متغییر است محدوده فوکوس این لنزها نیز محدود است اما کار انتخاب را برای شما خیلی راحتر خواهد کرد.

با انتخاب مکان‌های مهم و استراتژیک برای نصب دوربین شما خواهید توانست تعداد دوربین‌ها مورد نیاز برای یک محیط ثابت را کاهش دهید. در موقع نصب از همپوشانی تصاویر خودداری کنید و دوربین‌ها را طوری نصب کنید که هر کدام محیطی کامل را که دیگر دوربین‌ها پوشش نمی‌دهند پوشش دهند. در صورتی که حفظ امنیت دوربین‌ها نیز دارای اهمیت باشد دوربین‌ها را معمولا طوری نصب می‌کنند که هر دوربین در دید یک دوربین دیگر قرار گیرد و به وسیله یک دوربین دیگر پشتیبانی شود. نکته بسیار مهم دیگر در زمان جایگذاری دوربین‌ها توجه به امکان کشیدن کابل در محل نصب دوربین است.

سیم‌کشی

زمان‌برترین قسمت نصب دوربین‌های مداربسته مربوط به سیم‌کشی می‌شود. باید برای سیم‌کشی در قسمت‌های مختلف برنامه داشته باشید به طوری که کمترین مقدار سیم مصرف شود و همچنین طول سیم‌ها از حد استاندارد فراتر نرود چون موجب تضعیف سیگنال‌های تصویر خواهد شد. هرگز سیم‌های انتقال دهنده سیگنال‌های ویدئویی را از کنار سیم‌های جریان بالا عبور ندهید و حداقل فاصله 12 سانتی‌متر را در این مواقع رعایت کنید. طول کابل هر دوربین نباید از 400 متر بیشتر شود همچنین سعی کنید از کابل‌های کیفیت بالا برای انتقال تصاویر استفاده کنید.

نکاتی دیگری نیز در هنگام سیم‌کشی با اهمیت است مثلا سعی کنید در موقع نصب دوربین همیشه مقداری سیم اضافی در محل نصب دوربین برای جابه‌جایی‌های احتمالی باقی بگذارید. سعی کنید از تغذیه جداگانه دوربین‌ها خودداری کنید. می‌توانید برق را با ولتاژ 220 ولت تا دوربین برده و برای هر دوربین از یک آداپتور جداگانه استفاده کنید و یا کل دوربین‌ها را با یک آداپتور مرکزی تغذیه کنید. تغذیه هر دوربین از یک محل امکان نصب  UPS مجزا برای دوربین‌ها را در آینده از شما خواهد گرفت.

جایگذاری دوربین‌ها

جایگذاری دوربین بیشتر مربوط به نصب پایه و پیچ کردن آن به دیوار یا سقف می‌شود. در موقع رولپلاک کردن دوربین به دیوار یا سقف توجه داشته باشید که دوربین کاملا محکم در جای خود قرار گیرد و در صورتی که حس کردید پیچ‌ و رولپلاک‌ها خود دوربین کوچک هستند از اندازه بزرگتری استفاده کنید.

در موقع مشخص کردن محل سوراخ‌کاری به جهت دوربین توجه داشته باشید. در مورد دوربین‌هایی که تغذیه DC دارند باید به پلاریته ورودی دوربین توجه داشته باشید. برای اتصال سیم تصویر دوربین‌ها باید از فیش BNC استفاده کنید. فکر نمی‌کنم وصل فیش BNC کار خیلی سختی باشد به همین دلیل از توضیح آن صرف نظر می‌کنم اما اگر به نظر شما ضروری بود به من اطلاع دهید تا آن را اضافه کنم.

پس از وصل BNC خواهید توانست تصویر دوربین‌ها راببینید (البته اگر مراحل قبلی را به خوبی انجام داده باشید).

جدول زیر به شما ترتیب انجام عملیات مربوط به نصب دوربین را نشان می‌دهد:

جمع‌آوری اطلاعات اولیه (مانند بازدید از محل, تعداد دوربین‌های درخواستی و...)

مشخص کردن نوع دوربین‌ها

مشخص کردن محل مرکز کنترل (با توجه به ملاحظات امنیتی و امکان سیم‌کشی و...)

تعیین سیستم تغذیه دوربین‌ها (مرکزی یا مجزا)

آماده کردن محل عبور کابل‌ها (سقف کاذب, کف, داکت و...)

اجرای کابل کشی

اصلاح و انجام جزئیات مربوط به سیم‌کشی

اصلاح و انجام جزئیات مربوط به وصل به سیستم نمایش و ضبط

گرفتن تصاویر و تنظیم دوربین‌ها

پایان عملیات نصب دوربین‌ها

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.